Kemp Alegro

Plánovaný srpnový termín se nepodařilo uskutečnit a už to vypadalo, že sezónu zakončíme pouze se 3 akcemi v roce 2021, ale nakonec se našlo několik odvážlivců, kteří souhlasili poprvé za 4 roky vyzkoušet, co nabízí kempy v měsíci září.

Po prvních třech školních dnech jsme v pátek vyrazili směr Hořice, resp. Dachovy u Hořic do kempu Alegro. Počasí bylo velice solidní (i v noci), na nějaké venkovní koupání to úplně nebylo (i když i tací se našli :-)), ale to soukromí v poloprázdném kempu (podobně jako obsazenost kempů v květnu nebo červnu) nám to vynahradilo.

Alegro je menší rodinný kemp ze dvou stran obklopený smíšenými lesy, kde jsme sbírali dřevo na večerní ohně. Součástí areálu jsou mmj. recepce s restaurací / barem (nápoje a základní jídlo), udržované sociální zařízení, dětské hřiště a uprostřed plavecký bazén. Na okraji kempu stojí velké skákací nafukovací atrakce pro děti, dostupné za víc než férovou cenu.

Majitelé kempu byli velice ochotní a sympatičtí, celkově určitě Alegro doporučuji k návštěvě.

VÝLETY

Hořice

V sobotu jsme po snídani vyrazili na hlavní cíl dne, a to přímo na náměstí do Hořic, kde právě probíhaly Slavnosti Hořických trubiček s bohatým doprovodným programem (kapely, řemesla – vytváření „nejen“ pro děti, stánky). Cesta z kempu vedla víceménně z kopce, lesem a uličkami samotného města.

Když jsme v poledne dostali hlad, tak jsme se přesunuli do nedalekého pivovaru, kde mají nejenže pěkné venkovní posezení na dvoře, ale i skvěle vaří. Po obědě jsme se vrátili na náměstí na povinnou ochutnávku trubiček, které jsme samozřejmě nakoupili i domů (a některé se podařilo i dovézt :-)).

Město jsme opustili kolem 2. odpolední hodiny a na zpáteční cestě stihli ještě 2 zajímavé cíle.

Severně od Hořic se nad městem tyčí prvorepubliková Masarykova věž samostatnosti. Věž plní dvě funkce, a to jak turistické rozhledny, tak i muzea / památníku obětem světových válek (umístěn ve vstupní části věže).

Od rozhledny jsme se po cestě zpět do kempu ještě malou zacházkou stavili omrknout vyhlášené koupaliště v Dachovech. Koupaliště zasazené mezi lesy s dřevěnými prvorepublikovými budovami má neskutečnou atmosféru.

Valečov

V neděli jsme po sbalení všech věcí váhali, kam se ještě podívat, a nakonec padla volba na skalní hrad Valečov nedaleko Mnichova Hradiště, resp. procházku Českým rájem v jeho okolí. A tímto jsme úspěšně zakončili čtvrtou kempovací sezónu.