Autokemp Kacanovy

V pátek 18. června jsme se vydali směr Český ráj, konkrétně do Kacanov poblíž Turnova. Počasí odpovídalo spíš vrcholu léta než jeho začátku, od pátku do neděle byly denní maxima nad 30 stupni Celsia.

Vzhledem k počasí a komornějšímu složení jsme volili tento menší kemp. Výhodou byla vzdálenost (cca 45 minut od domova) a relativně velký bazén v areálu kempu (30 x 15 metrů). Ubytování je možné ve vlastním stanu nebo karavanu.

Jako velký plus kempu vidím fakt, že primárním cílem majitele není se napakovat, ale získat spokojeného, vracejícího se zákazníka. Na rozdíl od jiných provozovatelů totiž po dosažení určité kapacity kempu neubytovává další zákazníky (platí i pro denní vstup k bazénu, který funguje jako místní koupaliště). Kemp pak rozhodně nepůsobil přecpaným dojmem (což se nedalo říct např. o kempu Zelené údolí v Mladějově, který jsme navštívili v roce 2020, kde majitel šel až za hranu ubytovacích kapacit a k tomu logicky nestíhala ani místní restaurace).

Jako drobný mínus kempu Kacanovy vidím jednotvárnou nabídku smažených jídel ve stánku a chlorování vody v bazénu, po němž se někteří z nás lehce osypali (po 3 dnech koupání).

Celkově hodnotím kemp velice kladně a doporučuji navštívit.

VÝLETY

Kozlov

Velkou výhodou kempu je i pěší dosah několika cílů bez nutnost přibližování autem. Cca 3,3 km daleko se ve skalách ukrývá zřícenina hradu Kozlov. Jde o bývalý skalní hrad, po cestě nedaleko od něj Raisova vyhlídka na Turnov a okolí.

Při zpáteční cestě jsme poobědvali v restauraci Králíček, kde nejenže dobře vaří, ale mají i pěkné venkovni posezení ve stínu s velkým dětským hřištěm. Mimochodem obědvali jsme zde jak v sobotu, tak v neděli.

Kopicův statek

V neděli jsme sbalili vše do aut, dopoledne si ještě užili u bazénu a následně se přesunuli na oběd ke Králíčkovi. Po obědě jsme vyrazili k blízkému Kopicovu statku a na procházku naučnou stezkou Skalní reliéfy. Jde o výjevy především z české historie, které zde cca v polovině 20. století vytvořil majitel statku a lidový umělec Vojtěch Kopic.

Další tipy

V pěším dosahu kempu je dál za Kopicovým statkem celé Hruboskalské skalní město s užásnými výhledy, zámky Hrubá Skála a Valdštejn. Určitě stojí za návštěvu, ale nedoporučuji chodit v sezóně, kdy je zde přelidněno turisty.

Jinak Český ráj máme rádi, jezdíme sem poměrně často, další tipy najdete v ostatních kapitolách…