Autokemp Nedamov

Zahajovacím kempem již 7. sezóny se stal 17.-19.5. malý kemp na Českolipsku, na severním okraji CHKO Kokořínsko. Počasí nám moc nepřálo a na jeho předpověď (byť časově sebebližší) se nedalo vůbec spolehnout. Pátek večer a sobota dopoledne spíš chvilkami připomínali začátek listopadu než polovinu května. V sobotu odpoledne se občas ukázalo i sluníčko, v neděli pak bylo tepleji, ale stále přeháňky na obzoru.

Vzhledem k výše uvedenému a četným nemocem před odjezdem se nám bohužel původně plánovaný počet účastníku snížil z cca 25-30 na „pouhých“ 10 (4 dospělí + 6 dětí), což na druhou stranu na květen není vůbec špatné číslo.

Kemp leží na západním břehu Černého rybníka, ve kterém jsou spousty ryb, pro které je tento kemp často navštěvovaný sportovními rybáři. Možnosti ubytování jsou krom stanů ještě chatky a karavany. Pro stany je třeba hledat pečlivě místo, protože většina pozemku leží ve svahu, ale vzhledem k počasí žádný zásadní problém s hledáním místa nebyl (drtivá většina ubytovaných byla pouze v chatkách…).

V areálu najdete standardní sociální zařízení, 2 občerstvovny, několik ohnišť, velký přístřešek s posezením (který jsme mocně v dešti využívali), dětské hřiště, houpačky, pingpongový stůl, kurt s umělým povrchem, písečnou pláž (sloužila dětem i jako pískoviště) a v létě údajně i fungující letní kino.

Celkově bych místo hodnotil pozitivně, personál taky ochotný, jen to počasí moc nevyšlo…

VÝLETY

Úštěk

Na propršené sobotní dopoledne jsme se přesunuli do 20 minut vzdáleného Úštěku. V tomto nevelkém městě se dá pohodlně na půl dne zabavit u 3 indoorových aktivit, které se všechny nachází prakticky na jednom místě vedle sebe.

Nejdřív jsme zkusili Muzeum čertů, prohlídka s čerty zabrala cca 40 minut, nijak se nebáli ani ti nejmenší. Koncept celkem sympatický, ale s Peklem Čertovina u Hlinska nesrovnatelně skromnější.

Hned vedle Muzea čertů stojí budova s Vodním světem. Jde o expozici sladkovodních ryb v několika akváriích, časově tak na 15 minut maximálně, pro děti nijak extrémně zajímavé.

Nejbizardnější část z návštěvy Úštěku nás ale čekala až před obědem. Labyrint strašidelných pohádek a jeho koncept nepochopil asi nikdo z dospělých ani dětí, ale přežili jsme 🙂 Poté jsme si dali ještě oběd ve městě a vrátili se zpět do kempu.

Doksy

Po nedělním sbalení mokrých věcí jsme se přesunuli na poslední (opět indoor) výlet, konkrétně do města Doksy. V Muzeu Čtyřlístku už jsme sice někteří byli o 4 roky dříve, ale byla to asi nejlepší varianta poblíž.

Další tipy

Nebýt počasí, tak jsme určitě vyrazili na Čapskou palici – zřícenina hradu ve skalách s krásnou vyhlídkou. Případně se dala projít Cinibulkova stezka u Mšena. Dalším potenciálním cílem mohl být hrad Houska.