Kemp Riviéra Zbečno

Týden před zakončením školního roku (21.-23.6.) jsme se vůbec poprvé vydali směr CHKO Křivoklátsko. Od pondělí do čtvrtka bylo krásné letní počasí, ale na víkend, resp. od pátku se počasí mělo celkem proměnit. Ne až tak teplotně jako spíš příchodem silných bouřek a přívalových dešťů. V tomto směru jsme měli velké štěstí a tyto extrémy se nám u Berounky vyhnuly.

Další pozitivní věcí byla účast, protože nás nakonec jelo 23 včetně dětí.

Riviéra Zbečno ležící na levém břehu řeky Berounky je jednoduchým kempem, který nemá vlastní ubytovací kapacity a umožňuje postavit si vlastní stan nebo karavan na travnatých, rovinatých plochách. K dispozici jsou dále sociální zařízení, restaurace a dětské hřiště, takže de facto nic zásadního nechybí. Restaurace je na úrovni řekněme lepšího bufetu.

Jediná výtka jde za kapacitou ať už restaurace nebo sociálního zařízení. Nato, že hlavní sezóna měla teprve nastat, tak ve špičce byla prostě nedostatečná. Celkově se ale jedná o velice příjemný kemp.

VÝLETY

Berounka

Plány na sobotu byly dlouho dopředu jasně dané. Po snídani jsme se hromadně pěšky přesouvali směr místní železniční stanice. Odtud jsme poměrně historickým vlakem (o to větší zážitek) jeli do stanice Roztoky u Křivoklátu. Další 2 km pěšky jsme našlapali k restauraci u jezu, kde jsme se před dalším výkonem posílili obědem.

S plným břichem a velkým očekáváním jsme zpátky po proudu řeky došli až pod železniční most, kde jsme měli zamluvené 3 velké rafty a plavba na Berounce mohla začít. Po loňských zkušenostech z Lužnice jsme raději zvolili jen tuto kratší trasu (cca 8 km do našeho kempu).

Řeka plynula poměrně hezky, trochu problém nastal s rafty. Při zapůjčení nám bylo kladeno na srdce, abychom rafty po cestě upouštěli když budou hodně tvrdé, protože slunce / teplota plyn logicky roztahuje. Bohužel občas nefungoval vypouštěcí ventil a nechtěl se zavřít, naštěstí rafty měly několik komor, takže jsme vzduch dopumpovali a ke dnu nešli 🙂

Křivoklát

V neděli nešlo nenavštívit jeden z nejznámějších hradů u nás – Křivoklát. Na královském hradě jsme prošli nejkratší okruh – hradby a věž, což bylo pro nejmenší členy výpravy náročností tak akorát, a výhledy do okolí stály za to.

Potom jsme se vrátili k parkovišti u hradu a po naučné stezce Paraplíčko ještě kilometr ťapali na vyhlídku Paraplíčko na skále u soutoku Berounky s Rakovnickým potokem. Po návratu na parkoviště u hradu jsme dali zasloužený oběd a červnovou expedici finálně rozpustili 🙂