Autokemp Brodský

Ke konci července 2020 (23.-26.) jsme se vydali do autokempu Brodský poblíž Červeného Kostelce (okres Náchod). Počasí nám přálo, bylo vyloženě letní (25-28 stupňů přes den, 12-15 v noci, bez srážek).

Kemp nabízí možnost ubytování pod stanem, v karavanu nebo v chatkách.

Obsazenost kempu byla poměrně vysoká, ale rozhodně ne hlava na hlavě jako v případě předchozího kempování v Mladějově. Restaurace, resp. jídlo v ní bylo naopak na obdobné úrovni, ale abych jim úplně nekřivdil, tak kromě smažených jídel se v jídelníčku našly i nesmažené věci, např. ovocné knedlíky. Žádnou velkou gastronomii ale nečekejte, je to jako ve většině kempů u nás.

Sociální zařízení bylo evidentně po nedávné rekonstrukci, takže na slušné úrovni. Úklid bych označil jako průměrný. Ve sprchách neodtékal odpad (kanál).

Cca uprostřed kempu se nacházelo moc pěkné větší dětské hřiště, které bylo schované pod stromy, asi nejhezčí kout kempu.

Většina stanových míst je v mírném svahu, což není ideální, doporučuji spát hlavou nahoru.

Kemp se rozprostírá podél břehu stejnojmenného rybníku, který je primárně určen pro rybářské účely. Kromě rybaření si ubytovaní můžou za poplatek půjčit lodičky nebo šlapadla a projet se po nevelké vodní ploše. Pro odvážnější se naskytuje i příležitost ke koupání (voda rozhodně není z nejprůzračnějších).

VÝLETY

Adršpašské skály

V pátek jsme se vydali směr Teplicko-Adršpašské skály, přímo do Dolního Adršpachu, do nejznámější části této národní přírodní rezervace.

Protože jsme očekávali v hlavní sezóně nápor turistů, volili jsme prohlídku mimo víkend, i tak bylo skalní město neskutečně přeplněné, především polskými návštěvníky. Doporučoval bych zkusit jinou, ménně turisticky profláklou oblast těchto skal.

Přesto jsme si krásu tamní přírody určitě užili. Od parkoviště jsme vyrazili na okruh po zelené značce, částečně jsme prošli ještě žlutou (k vodopádům). Celkem jsme (od parkoviště) ušli cca 5 km.

Černá hora

V sobotu jsme po snídani vyrazili směr Jánské Lázně. Cílem ale nebyl žádný wellness nýbrž turistika v okolí Černé hory.

2 300 metrů dlouhá kabinová lanová dráha nás vyvezla z necelých 700 metrů nad mořem do 1 250 metrů. Nahoře v tu dobu panovalo pěkné, slunečné počasí s teplotou kolem 18 stupňů.

Po žluté turistické značce jsme se (po občerstvení) vydali směr Černá bouda. Dále jsme pokračovali na vyhlídkovou věž nad Černohorským rašeliništěm. Poté dál po stejnojmenné naučné stezce. Po cestě se nám naskytly krásné výhledy na hřebeny Krkonoš (včetně Sněžky). Zpět po modré a žluté opět přes Černou boudu jsme nachodili cca 6 km.

Nevynechali jsme ještě výstup na rozhlednu na Černé hoře. Její vyhlídková plošina ve výšce 21 metrů nad zemí + samotná nadmořská výška zaručují v případě solidního počasí parádní výhledy desítky kilometrů daleko.

U horní stanice kabinové lanovky kromě občerstvení najdete i několik herních prvků pro děti, mmj. letní tubbing nebo projížďka na lodičkách v retenční nádrži.

Mladé Buky

Severně od Trutnova najdete obec Mladé Buky. Právě ta byla posledním cílem víkendu po sbalení veškerého našeho vybavení v kempu v neděli dopoledne. Mladé Buky bych doporučil jak z pohledu zábavního, tak gastronomického 🙂

V místním skiareálu lze přes léto vyzkoušet bobovou dráhu nebo zajít do dětského parku (Baldův svět) s vodními prvky.

Za kopcem se rozprostírá golfové hřiště s výhledem na hřebeny Krkonoš. Součástí je Grund resort s vynikající restaurací.

Další výlety

Na Náchodsku a Trutnovsku najdete nespočet dalších turistických cílů, během 3 dnů se toho bohužel moc stihnout nedá. Níže alespoň několik tipů.

Dobrošov – pevnost (v roce 2019 a 2020 uzavřena kvůli rekonstrukci) a nedaleká Jiráskova chata s rozhlednou a restaurací

Ratibořice – zámek + Babiččino údolí

Česká Skalice – škola a muzeum Boženy Němcové, koupání ve vodní nádrži Rozkoš

Náchod – zámek s medvědy, dětské prohlídkové trasy

Nové město nad Metují – zámek se zahradou, náměstí

Kudowa Zdroj – malebné polské lázně, hned za hranicemi

Kuks – zámek

Dvůr Králové nad Labem – safari

a mnoho dalších…