Autokemp Sykovec

V půlce června (17.-19.6.) 2022 jsme poprvé jeli kempovat na Vysočinu, konkrétně do kempu přímo v srdci Žďárských vrchů u obce Tři Studně.

V pátek bylo počasí malinko chladnější, další dva dny už byly vyloženě letní. Žádné srážky nás celé 3 dny nepotkaly.

Nižší teplota v těchto končinách je dána mmj. nadmořskou výškou, kemp samotný se nachází v 730 metrech nad mořem na břehu rybníka Sykovec (s nímž sdílí jméno), který je mimochodem nejvýše položeným rybníkem na Vysočině.

Rozlohou jde o menší kemp, který je z poloviny umístěný pod jehličnatými stromy. Pro stanování je potřeba důkladně zvolit místo, protože celý kemp leží ve svahu. Vybavení kempu (sociální zařízení, kuchyňka, restaurace a dětské hřiště) je řekněme na průměrné úrovni, celková atmosféra kempu a jeho strategická poloha se nám ale velice líbily.

VÝLETY

Devět skal

V sobotu ráno jsme po snídani vyrazili na druhý nejvyšší vrchol Vysočiny Devět skal (836 m). Autem jsme dojeli na parkoviště pod Lisovskou skálou a odtud to bylo příjemnou procházkou cca 2 km příjemnou lesní cestou až na vrchol.

Po 4 km „túře“ jsme se dobře najedli v restauraci Klokočí v Kadově a pokračovali směr pohádková vesnička.

Pohádková vesnička Podlesíčko

V nedaleké obci Podlesí jsme odpoledne objevili Pohádkovou vesničku Podlesíčko. Jde o vesměs dřevěné domky, kterým byly inspirací dětské Večerníčky. Tyto domky slouží (trochu bizardně) jako jakýsi hotel, ale jejich exteriéry si můžete (za příslušné vstupné) prohlédnout s dětmi a myslím, že určitě stojí za návštěvu.

Když jsme si vesničku dostatečně užili, tak jsme se po návratu do kempu ještě stihli vykoupat v ne zrovna nejteplejším Sykovci, ale voda byla příjemná.

Vagón Polnička

V neděli jsme po sbalení stanů a ostatních propriet po cestě domů ještě zastavili kousek od Žďáru ve vesnici Polnička. Našim cílem byl sympatický zábavní park s mnoha atrakcemi.

Areál nabízí mmj. jízdu mašinkou na krátké úzkorozchodné železnici, elektrické vodní čluny, skákací hrad, jízdu na čtyřkolkách, lanovku, vodní děla a řadu dalších. Vstup do areálu není nijak zpoplatněn, platí se extra za každou atrakci zvlášť.