V půlce července 2018 jsme vyrazili za dalším dobrodružstvím. Počasí bylo vysloveně letní, s minimem srážek, takže v kombinaci se správným opalovacím krémem naprosto ideální.

Kemp Pecka

Výchozím bodem pro výlety se stal kemp s koupalištěm v Pecce v Podkrkonoší (neplést se sousedním kempem Pecka bez koupaliště).

Jde o středně velký kemp s mnoha možnostmi aktivního i pasivního relaxu pro děti i dospělé. Hodí se tudíž i pro ty, kteří preferují upíchnout se na místě a výlety do okolí je příliš nelákají. Kromě stanových ploch nabízí možnost ubytování v chatkách, karavanech nebo apartmánech.

Jak již bylo zmíněno výše, v areálu se nachází vlastní koupaliště, které je pro ubytované hosty zdarma k dispozici. Voda v něm byla čistá, ale i přes několik dní trvající vedra na můj vkus dost ledová (nejspíš dáno lesním přítokem). Co se stravování týče, může návštěvník využít hlavní restauraci uprostřed areálu nebo stánek u koupaliště.

Pro dospělé nebo větší děti je k dispozici několik antukových a beach volejbalových kurtů nebo lezecká stěna. Pro děti samotné pak dětská hřiště nebo nafukovací trampolíny (ty jsou placené). Vedle koupaliště stojí podium s letním kinem, kde v sezóně večer buď promítají dětské filmy nebo probíhá diskotéka.

Sociální zařízení bylo kapacitně dostačující a čistotou lehce nadprůměrné. Ceny v kempu standardní.

VÝLETY

Safari Park Dvůr Králové nad Labem

Necelou půl hodinku autem od kempu se nalézá asi nejlepší výlet v okolí, a to safari ve Dvoře Královém. Kromě klasické zoo určitě stojí za to vydat se na safari.

Můžete si zvolit vlastní auto, Afrika truck a nebo Safaribus. My jsme vybrali Afrika truck, který zajíždí i do Lvího safari (na rozdíl od Safaribusu). Afrika truck jsou vlastně 2 nahoře otevřené vozy (pro dobrý výhled), které táhne větší pickup. Před samotným vjezdem do dvojitě uzavřeného lvího výběhu se natáhnou na vozech až ke stropu ocelové sítě, aby nedošlo k přímé konfrontaci lva s člověkem.

Pro děti jsou v areálu k dispozici kromě několika hřišť také 2 lanové hrady a africká vesnička.

Hrad Pecka

Na druhé straně obce (jižní) se vypíná nad krajinu hrad Pecka. Jde napůl vlastně o zříceninu hradu. Dovnitř hradu jsme se nedostali, protože jsme těsně nestihli prohlídkový čas a nechtělo se nám čekat další hodinu, každopádně návštěva hradu stojí zato už jen pro pěkné výhledy do okolí.

Les Království

Tato 100 let stará vodní nádrž (1920) je po Labské ve Špindlerově Mlýně v pořadí druhou přehradou po proudu řeky Labe. O jejím vybudování víceménně rozhodly povodně ke konci 19.století. Od roku 2010 je přehrada s elektrárnou národní kulturní památkou především pro její oku lahodící architekturu, která připomíná klasickou betonovou přehradu jen velice vzdáleně. Tento výlet lze spojit se výletem na Safari (10 minut cesty autem).