Kemp Dolce

Ve čtvrtek 21.7. jsme vyrazili směr Trutnov do podhůří Krkonoš. Vytipovaný, poměrně vysoce hodnocený, kemp Dolce, se nachází u stejnojmenných rybníků nedaleko obce Oblanov u Trutnova.

Pokud jde o počasí, tak to nám celé 4 dny víceméně přálo, pouze v sobotu odpoledne došlo na drobné přeháňky a ochlazení, což nás ale nijak nerozhodilo.

Dolce je středně velký kemp s možností ubytování v domcích, chatkách, mobilheimech, karavanech nebo stanech zasazený do malebné přírody. V areálu najdete mmj. dvoje sociální zařízení se sprchami, 2 dětská hřiště, 3 antukové kurty, 1 hřiště na beach volejbal, minigolf a tobogán u rybníka. Tobogán, stejně jako rybník samotný, jsme neměli možnost zkusit, protože kvalita voda byla špatná (zákaz koupání od KHS). O tomto problému jsme ale dopředu věděli, takže jsme nebyli překvapeni. Ostatně zde je problém s kvalitou vody každé léto.

Co se gastronomie týče byl přímo v kempu k dispozici kiosek s rychlým občerstvením (řekněme průměrné kvality se standardní „smaženou“ nabídkou) a restaurace, která ovšem sloužila (i v hlavní sezóně) pouze ubytovaným, kteří si zaplatili polopenzi. To nám připadalo jako absolutně nevyužitý potenciál takto velké restaurace. Jeden večer jsme zašli na jídlo do 500 metrů vzdálené rybářské bašty Severka, kde nám všem chutnalo, jako bonus pak velice lidové ceny.

Celkově kemp hodnotím pozitivně a určitě doporučuji navštívit.

VÝLETY

Stezka korunami stromů

V pátek jsme se po snídani vydali směr Jánské Lázně, konkrétně pár set metrů nad město na Stezku korunami stromů. Na parkovišti jsme byli mezi prvníma a vyhnuli jsme se tak obvyklým davům. Po cestě k pokladně jsme ještě proběhli přilehlý les a očesali pár borůvek na chuť.

Na samotné stezce je (pro mě osobně) nejzajímavější „podzemní“ část s kořeny stromů a naučnými tabulemi a pak samozřejmě parádní výhled z nejvyššího bodu stezky.

Po projití stezky jsme skončili s dětmi ještě dole na hřišti a poté jsme si dali oběd přímo v místě (bohužel nemůžu doporučit – bufetové jídlo podprůměrné kvality za nadprůměrné ceny).

Protože bylo odpoledne krásně teplo, využili jsme situace a při cestě z Jánských Lázní jsme navštívili jedno v lese lehce zapadlé koupaliště u obce Mladé Buky. Lesní plovárna je zasazena do super prostředí a má svoje prvorepublikové kouzlo.

Černá hora

V sobotu byla v plánu kabinková lanovka na Černou horu a poté pěší výlet v jejím okolí. Na Černé hoře jsme nebyli poprvé a tentokrát jsme vybrali trasu na Pražskou boudu, kde byl v plánu oběd.

U horní stanice lanovky jsou k dispozici různé atrakce pro děti (letní tubing, šlapací auta, loďky,…), u těch jsme se zdrželi malou chvíli a pak se vydali na necelé 4km dlouho trasu na Pražskou boudu, která vedla převážně po červené turistické značce. Túra nám trvala celkem nadstandardně dlouho, protože děti museli po cestě neustále trhat všudypřítomné borůvky 🙂

Farmapark Muchomůrka

V neděli ráno po snídani přišlo na řadu nepopulární balení stanů a všech ostatních věcí a před námi již poslední výlet, oběd a hurá domů.

Jako poslední, nenáročný výlet byl vybrán Farmapark Muchomůrka v nedaleké Svobodě nad Úpou.

Zaparkovali jsme na malém náměstí v tomto klidném městečku a vyšlápli cca 1km do mírného kopce nad město. Procházka byla sama o sobě příjemná, ale samotný farmapark nás příliš nenadchl. V místě jsme našli pouze pár domácích zvířat a prolézaček, a poměr cena / výkon nám nepřišel zrovna zajímavý.